MOKYKLOS NAUJIENOS
Susitikimai, praplėtę akiratį, įkvėpę siekti savo tikslų

Susitikimai, praplėtę akiratį, įkvėpę siekti savo tikslų

Nuo rugsėjo mėnesio nemaža dalis Šaltinių progimnazijos mokinių dalyvavo projekte „Psichikos sveikatos stiprinimas mokykloje“, kurio iniciatoriai „Švietimo nuotykiai“ iniciatyvos puoselėtojai Mingailė ir Tautvydas Meldaikiai. Projektas finansuojamas Alytaus miesto savivaldybės specialiosios sveikatos stiprinimo programos lėšomis.

Vienas iš pagrindinių Švietimo nuotykių tikslų – padėti prioretizuoti psichinę sveikatą Lietuvos mokyklose. „ Mums atrodo labai svarbu reguliariai susėsti į ratą ir kalbėtis. Žaisti. Pažinti save ir kitą. Priimti save ir kitą. Patikėti, kad viskas įmanoma, kai atrandame vidinę motyvaciją ir siekiame savo užsibrėžtų tikslų. Mokytis konstruktyviai spręsti problemas su kuriomis susiduriame. Pasidalinti savo atradimais ir idėjomis. Augti individualiai ir kaip komandai, rūpinantis savimi, kitu ir aplinka, kurioje gyvename“– klaba Mingailė ir Tautvydas.

Projekto metu mūsų progimnazijos mokiniai turėjo galimybę šiek tiek iš kitos pusės pažvelgti į gyvenimą mokykloje, į savo jausmus, išgyvenimus, suprato, kad susėdus į ratą ir kalbantis galima išspręsti nemažai problemų arba bent jau numatyti jų sprendimo būdus. Progimnazijos mokinių taryba ir 5d, 6d bei 7c klasių mokiniai turėjo galimybę susitikti su Mingaile ir Tautvydu, o 8b klasės mokiniai bendravo su Klaipėdos teatro aktore Marija Žemaityte.

Visi mokiniai po susitikimų buvo puikiai nusiteikę ir tvirtino, kad susitikimai buvo įdomūs ir naudingi:

„Man labai patiko veikla, ypač pokalbiai apie dalykus/vietas, kurios mus ramina. Man taip pat labai patiko, kad viskas labai jauku tame ratelyje buvo. Manau, kad tokios veiklos labai naudingos, nes supranti, kad ne tu vienas jautiesi liūdnai ar blogai dėl kažkokių priežasčių. Svarbiausia, kad gali išsiaiškinti, kaip tokiose situacijose pasijusti geriau“.

„Mano nuomone, labai verta rengti tokias paskaitėles (…) Buvo labai įdomu ir praplėtė akiratį. Marija labai nuotaikingai ir įspūdingai pateikė savo keliones, nuotykius, patirtis. Ji mane įkvėpė siekti savo tikslų“.

„Marija buvo labai maloni ir buvo labai smagu su ja bendrauti. Išmokau nebijoti klysti ir mokytis iš klaidų. Buvo labai smagu, norėčiau daugiau tokių susitikimų“.

„Buvo labai įdomu, kai Marija pasakojo apie Gambiją, apie tą kaimelį ir vaikus, su kuriais ji bendravo, ir kai jie jai pastatė namą. Dar buvo įdomu, kai pasakojo apie Islandijos ugnikalnį, kuris buvo išsiveržęs tuo metu.“

„Dalyvavome diskusijoje su Mingaile ir Tautvydu. Man patiko žaidimai, kuriuos žaidėme ir temos, kuriomis diskutavome. Jie pateikė tikrai naudingos informacijos, kaip priimti save tokį, koks esi. Per šią diskusiją labiau supratau savo vertybes. Būtų malonu susitikti dar kartą“.

„Man labai patiko diskusija, kurią vedė Mingailė ir Tautvydas. Jie buvo malonūs ir kalbėjo labai įdomiai, jų pasakojimai mane sudomino. Žaidėme linksmą žaidimą. Buvo įdomu sužinoti, ką mėgsta klasės draugai. Norėčiau daugiau tokių diskusijų. Labai jiems AČIŪ!“

Grupė mokytojų, pailgintos dienos grupės auklėtojų ir pagalbos mokiniui specialistų šio projekto dėka galėjo susitikti su lektore Ieva Severinaite ir kalbėtis apie empatišką bendravimą. Taip pat turėjo naudingą ir įdomų susitikimą ir su lektoriumi Evaldu Karmaza. Su juo kalbėjosi apie psichologinį atsparumą ir psichikos sveikatos politiką ugdymo įstaigoje.

Dėkojame Mingailei ir Tautvydui už nepaprastai malonų bendravimą, profesionalumą ir linkime jiems sėkmės tolesniuose jų sumanymuose!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Milda Kochanskienė

 

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.

Skip to content