MOKYKLOS NAUJIENOS
Bendradarbiaujame su Alytaus kraštotyros muziejumi 

Bendradarbiaujame su Alytaus kraštotyros muziejumi 

      Jau devintus metus organizuojame Lietuvos priešmokyklinio ugdymo grupių ir pradinių klasių mokinių kūrybinių darbų konkursą ,,Augdamas kuriu, tave kartu kviečiu“. Kasmet temą pasirenkame pagal tai, kokius metus skelbia Lietuvos Respublikos Seimas arba tų metų aktualijas.  

     2021 metų tema – ,,Kas žmogiuko širdyje“ ( A. Matutis). Tema pasirinkta norint didinti vaikų susidomėjimą Alytų garsinusio poeto Anzelmo Matučio kūryba, siekiant skatinti vaikus daugiau skaityti, domėtis knygomis, lavinti meninius, kūrybinius, tiriamuosius gebėjimus.  Mokiniai skaitė poeto A. Matučio eilėraščius, pasirinko ir kūrė patikusius veikėjus. Juos piešė, aplikavo, konstravo, lipdė, lankstė, derino kelias meninės raiškos priemones. Alytaus kraštotyros muziejaus padalinyje, A. Matučio muziejuje, surengėme mokinių kūrybinių darbų virtualią parodą. Taip ir prasidėjo glaudus mokyklos  bendradarbiavimas su Alytaus kraštotyros muziejumi.  

       Vėliau muziejininkai pakvietė dalyvauti tarptautiniame projekte ,, Pasienio poezija – kalbantis paveikslas“. Dalyvavome ,,Gamtos ir džiaugsmo“  festivalyje, kuris vyko Alytaus miesto teatre.  4b klasės mokiniai parengė muzikinį sveikinimą svečiams, atvykusiems iš Lazdijų, Lenkijos Suvalkų regiono. Kartu dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse: dailės plenere ,,Kalbantis gamtos paveikslas“, konstravime iš gamtinės medžiagos ,,Genių kalvė“, tyrinėjimų ir bandymų veiklose ,,Vaivorykštė ežerą semia‘‘ ir kt.  

      Bendradarbiavimą su Alytaus kraštotyros muziejumi tęsiame ir toliau. Gruodžio 21-23 dienomis mokykloje lankėsi  muziejaus edukatoriai, kurie vedė edukacinius užsiėmimus 1-4 klasių mokiniams. Vaikai liejo žvakutes, iš vilnos vėlė kalėdinius žaisliukus eglutei. Pasigamintais darbeliais pasipuošė savo namus.  

     Su džiugesiu priėmėme dar vieną  Alytaus kraštotyros muziejaus darbuotojų kvietimą.  Pavasarį išbandyti naujas edukacines veiklas. 

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Vilija Pigagienė 

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.

Skip to content