MOKYKLOS NAUJIENOS
Ugdymo karjerai diena Alytaus Šaltinių progimnazijoje

Ugdymo karjerai diena Alytaus Šaltinių progimnazijoje

Spalio 19 diena Alytaus Šaltinių progimnazijoje buvo numatyta kaip Ugdymo karjerai diena. Nors dauguma miesto  mokinių šią dieną atostogavo, Šaltinių progimnazijos 58 klasių mokiniai ir mokytojai, kupini geros nuotaikos ir energijos, leidosi į pažintines ir praktines edukacijas po gimtąjį Alytų, Kauną bei Lietuvos sostinę Vilnių.  

Ugdymo karjerai dienos renginiuose dalyvauti pradėjo 5a klasės mokiniai. Jau spalio 17 dieną kartu su mokytojomis Dalia Vičkačkaite bei Audrone Burokiene jie keliavo į Vilnių. Prisimindami senuosius laikus, kai mūsų šalį valdė kunigaikščiai, jie tarsi laiko mašina nukeliavo į praeitį ir dalyvavo edukacijoje ,,Vytautas Didysis ir jo Katedra”. Mokiniai susipažino su Vytautu Didžiuoju, katedroje saugomais archeologiniais radiniais ir karalių mauzoliejumi. Vėliau vaikai žiūrėjo animacinį filmuką apie didįjį kunigaikštį, sėmėsi žinių apie lyderystę ir vadovavimą jo valdomoje epochoje. Ir, žinoma, mokiniai neapsiėjo be šiuolaikinių pramogų, mat po intensyvaus ir rimto darbo aktyviai leido laiką batutų pramogų parke ,,Skypark”. Vykdami namo, penktokai  dalyvavo viktorinoje „Pažink profesiją“, kurią vedė Ugnė ir Emilė. 

5c klasės mokiniai ir mokytojos Dženeta Jakutienė bei Virginija Rybačiauskienė spalio 18 dieną lankėsi Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Reagavimo skyriaus kinologijos padalinyje bei Alytaus miesto teatre, mat panoro kuo daugiau sužinoti apie policijos kinologo ir aktoriaus specialybes. Mokiniai patyrė daug teigiamų emocijų bendraudami su kinologu R. Černiausku bei jo tarnybiniu šunimi. Jie pamatė gražią draugystę tarp žmogaus ir gyvūno. Įsitikino, kad šuo gali būti ne tik mielas augintinis, bet ir puikus bendradarbis. Šnekučiuodamiesi su Alytaus teatro aktore O. Gudaityte, vaikai susipažino su aktoriaus profesija ir scenos užkulisiais. Alytaus miesto teatre mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje „Grimo paslaptys“. Pakeliui į namus visi grožėjosi gimtojo miesto rudeniška gamta ir Jaunimo parko skulptūromis. 

5b klasės mokiniai su auklėtoja Ana Varpukevičiene panoro Ugdymo karjerai dieną praleisti saldžiai, tad lankėsi Alytaus STEAM atviros prieigos centre, „Maisto ir kulinarijos laboratorijoje”, įsikūrusioje Alytaus kolegijoje. Mokiniai šioje laboratorijoje galėjo patys savarankiškai dalyvauti šokoladinių saldainių gamyboje, t.y. turėjo galimybę tapti kulinarais ir ,žinoma, galiausiai paragauti savo ir klasės draugų kurtų kulinarinių šedevrų. Mokiniai išeidami iš laboratorijos išsinešė ne tik geros nuotaikos, saldžių akimirkų, bet ir žinių apie šokolado atsiradimą, rūšis, sudedamąsias dalis. 

5d klasės mokiniai su auklėtoja Ina Grigūnaite – Skrabuliene ir mokytoja Asta Labutiene nusprendė šią dieną keliauti į Vilnių. Ten jų laukė turininga, įspūdžių kupina diena. Pirmiausiai mokiniai apsilankė pramogų parke ,,Adventika”, kuriame išbandė savo ištvermę, įveikė aukščio baimę ir siekė pagrindinio tiksloįveikti 9 kliūčių ruožą. Juk ištvermė, baimių nugalėjimas ir tikslo siekimas yra svarbi kiekvieno būsimo darbo dalis. Pasimėgavę aktyviomis pramogomis, mokiniai vyko į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką. Ten mokiniai dalyvavo edukacijoje, susipažino su bibliotekininko profesija, kuri pasirodė labai įdomi, apimanti daug sričių ir kompetencijų.   

6a klasės mokiniai su auklėtoju Sigitu Baltulioniu ir mokytoja Kristina Grižiene vyko į Kauno miestą. Čia jie aplankė M. K. Čiurlionio nacionalinį muziejų, kuriame dalyvavo dviejose edukacijose: „Pagauti Čiurlionio debesį” ir „Angelų takais”. Edukacijų metu mokiniai mokėsi kūrybiškumo, nes buvo kviečiami kurti savo istorijas, eksperimentuoti, piešti ir klijuoti debesų aplikacijas. Išbandę kūrybinius gebėjimus, po edukacijų vyko į  pabėgimo kambarį „Break free”, kuriame atskleidė dar kitus, t.y. bendradarbiavimo, bendravimo ir lyderiavimo gebėjimus. 

6b klasės mokiniai kartu su auklėtoja Loreta Naujaliene bei lydinčia mokytoja Danguole Zdanavičiene lankėsi Alytaus miesto Jurgio Kunčino bibliotekoje. Mokiniai susipažino su bibliotekos erdvėmis, čia teikiamomis paslaugomis, sužinojo, kokių profesijų žmonės ten dirba. Įdomu buvo pamatyti patalpas, į kurias pašaliniams patekti draudžiama. Na, o smagiausia buvo jaunimo erdvėje, kur mokiniai galėjo žaisti šaškėmis, stalo futbolą, „Monopolį“, „Uno“ bei išbandyti žaidimus su 3D akiniais. Vizito metu taip pat susipažino ir su fotografo profesija. Fotografė Ž. Merkininkė papasakojo apie savo profesiją, taip pat pasidalijo patarimais, kaip galima pasidaryti gražių nuotraukų ir patiems.  

6c ir 6d klasių mokiniai kartu su jų auklėtojomis Jurgita Vaitkevičiene, Gintare Mažeikiene, lydinčiomis mokytojomis Jurgita Valaitiene ir Inga Mackevičiūte Ugdymo karjerai dieną nusprendė pasižvalgyti po Alytaus miesto įstaigas. Klasės apsilankė Alytaus miesto „Sodroje|”, kur mokiniai buvo supažindinti su čia dirbančiais profesijų atstovais, įstaigos veikla. Mokiniai sužinojo, kodėl reikia mokėti mokesčius ir kokių socialinių garantijų galima gauti. Vėliau apsilankė Alytaus apskrities vyriausiame policijos komisariate, Policijos muziejuje. Čia susipažino su saugomais eksponatais, jų istorija bei sužinojo apie policininko profesiją. Pailsėję nuo gausios informacijos, visi smagiai nukeliavo į miesto sodą. Ten edukatorius, fotografas iš Vilniaus, pamokė, kaip panaudojant išmanųjį telefoną, gauti tikrai įspūdingų nuotraukų.

Ugdymo karjerai dienos metu 7a ir 7c klasių mokiniai kartu su mokytojomis Jūrate Kavaliauskiene, Laura Vitaite – Kazlauskiene, Jonu Godliausku ir Jurgita Juškevičiene lankėsi Alytaus STEAM atviros prieigos centre, kur dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose „Kristalų mikropasaulis“ ir „Mikrovaldiklių valdovai: Little Monster Crazy Band“. Užsiėmimų metu mokiniai susipažino su biologo, chemiko, laboranto, IT specialisto profesijomis, mokėsi savarankiškai eksperimentuoti ir kurti. Ir nors mokiniams susitikimo pradžioje buvo nerimo ir baimės dėl veiklų sudėtingumo, vėliau jie vieningai nusprendė, kad jiems visai neblogai sekėsi ir, kad tą dieną turėjo puikią galimybę išbandyti jėgas vienoje iš paklausiausių sričių darbo rinkoje. 

7b ir 7d klasių mokiniai kartu su auklėtojomis Daina Gumeniene ir Aurelija Tamulione bei mokytoja Egidija Paužuoliene ir socialine pedagoge Dovile Sušinskiene šią dieną pasirinko vykti į Vilnių. Nors išvyko anksti ryte, tačiau autobuse nesnaudė, nes jame prasidėjo veiklos – vyko protmūšis, kurio metu septintokai ne tik sprendė kryžiažodžius, bet ir atsakinėjo į klausimus. Vaikai daug įdomaus sužinojo apie praeities, dabarties ir ateities profesijas. Atvykę į sostinę, mokiniai lankėsi modernaus ir šiuolaikinio meno muziejuje – MO muziejuje, kuriame apžiūrėjo naujai atidarytą parodą „Susitikimas, kurio nebuvo“. Dalyvaudami muziejaus edukaciniuose užsiėmimuose, ugdėsi kūrybiškumą, aktyvų klausymąsi, gebėjimą čia ir dabar analizuoti, valdyti ir interpretuoti turimą informaciją. Vėliau mokiniai išbandė savo jėgas pabėgimų kambariuose, kuriuose atsiskleidė ne tik graži draugystė tarp dviejų klasių, bet ir jų bendradarbiavimas, bendravimas, lyderystė.  

8a klasės mokiniai su auklėtoja Kižiene Rasa ir mokytoju Napaleonu  Andrijausku lankėsi Vilniuje, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, kur susipažino su aktoriaus profesija. Pažintis buvo ne tik teorinė, bet ir praktinė, nes mokiniai mokėsi kurti spektaklį, išreikšti emociją per spalvas ir formas, kūrė smėlio animacijas su „Stop motion” programėle. Edukacija paliko daug teigiamų emocijų. Mokiniai buvo kūrybiški, drąsūs, atskleidė savo emocijas. Juk kiekvieno žmogaus profesijos kelias prasideda nuo savęs pažinimo, laisvės būti tuo, kuo esi. 

8b klasės mokiniai kartu su mokytojais Mindaugu Leskevičiumi ir Regina Gimbutiene nusprendė šią dieną vykti į Kauną. Visi nutarė šią dieną leisti aktyviai ir šiuolaikiškai, todėl leidosi į lazerių pasaulį, susipažino su jų veikimo principais ir, žinoma, išbandė juos praktiškai. Smagi pramoga, integruota su greitos reakcijos ir planavimo gebėjimais, gerino klasės komandinio darbo įgūdžius, lyderystę.   

Kauno miestas Ugdymo karjerai dieną taip pat buvo pasirinktas 8c ir 8d klasių mokinių kartu su mokytojomis Gintare Valukoniene, Vilma Gudebskiene ir Ramune Raguckiene. Vedini smalsumo ir planuodami savo ateitį, mokiniai aplankė vieną iš Lietuvos universitetų – KTU centrinius rūmus. Studentų atstovybės narė Aušra supažindino mokinius su universiteto struktūra, siūlomomis programomis ir galimybėmis. Vėliau mokiniai dalyvavo paskaitoje Optikos laboratorijoje ir sužinojo įdomių dalykų apie šviesos spektrą. Dienos programą vainikavo edukacija Knygnešiai ir žandarai”.  Tai buvo puiki istorijos pamoka kitu formatu. Komandinis žaidimas lazeriais ir painios užduotys pabėgimų kambariuose leido vaikams pažinti save, mokytis komandinio darbo, lyderystės.  

Taigi Ugdymo karjerai diena mokiniams labai patiko, nes jos metu galėjo pažinti profesijas gyvai, išbandyti praktines užduotis, tobulinti asmeninius ir tarpasmeninius įgūdžius bei atrasti save kitoje erdvėje. Ir nors mokykla kasdien vaikams suteikia galimybę pasisemti įvairių dalykų žinių, kiekviena išvyka ir realus prisilietimas prie profesijos ne tik palieka emocinį pėdsaką, bet ir padeda suprasti, kad savo ateitį reikia pradėti planuoti dar besimokant mokykloje.  

Karjeros specialistė Virginija Kamandulė 

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.

Skip to content