Paminėtos Anzelmo Matučio 100-osios gimimo metinės

Alytaus Šaltinių progimnazija švenčia A. Matučio gimtadienį.

Gruodžio mėnesį vykdėme projektą ,,Tau, vaikuti, dovanoju…“, kurio metu plačiau susipažinome su A. Matučio asmenybe, kūryba. Pradinukai piešė, lipdė poeto eilėraščių herojus, mokinių tėveliai skaitė savo vaikystės labiausiai jiems patikusius A. Matučio eilėraščius. Aplankėme parodą ,,Pažink Anzelmą Matutį“, kurią mums pristatė Alytaus kraštotyros muziejus. Pradinukai lankėsi A. Matučio muziejuje, dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose. Aplankė A. Matučio kapą.

Organizavome virtualų tarptautinį pradinių klasių mokinių raiškiojo skaitymo konkursą ,, Tau, vaikuti, dovanoju…“, skirtą A. Matučio 100 –osioms gimimo metinėms paminėti.

Konkurso tikslai:

Ugdyti mokinių kūrybiškumą, pilietiškumą, raiškos gebėjimus, sceninę kultūrą.

Didinti mokinių susidomėjimą Alytų garsinusio poeto Anzelmo Matučio kūryba.

Ugdyti meilę, pagarbą savo kraštui, lietuviškam žodžiui.

Į mūsų kvietimą dalyvauti konkurse atsiliepė  24 mūsų šalies mokyklų  pradinukai ir jų mokytojai. Tai mokiniai iš Tauragės, Radviliškio, Kretingos, Klaipėdos, Vilniaus, Kalvarijos, Marijampolės, Raseinių , Druskininkų, Lazdijų, Alytaus.

Džiaugiamės mokinių iš Lenkijos Seinų ,, Žiburio“ mokyklos dalyvavimu.

Mokinius vertino Alytaus Šaltinių progimnazijos direktorės įsakymu sudaryta komisija.

Sausio 7 d. konkurso nugalėtojus ir jų mokytojus  pakvietėme į gražų renginį Alytaus kraštotyros muziejuje. Renginio metu buvo galima pasiklausyti paties poeto deklamuojamų eilėraščių. Įdomu buvo klausytis poeto sūnaus Vytauto Matulevičiaus, ilgametės bičiulės  Birutės Švagždienės ir kt . prisiminimų. Matučio 100-ųjų gimimo metinių proga buvo pristatytos trys naujos knygelės apie poetą.

Renginio metu buvo paskelbti tarptautinio  virtualaus pradinių klasių mokinių raiškiojo skaitymo konkurso ,, Tau, vaikuti, dovanoju….„ nugalėtojai. Alytaus Šaltinių progimnazijos diplomais ir atminimo dovanėlėmis apdovanoti konkurso laureatai ir juos parengę mokytojai.

Laureatams diplomus ir atminimo dovanėles įteikė Alytaus Šaltinių progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, konkurso vertinimo komisijos pirmininkė Milda Kochanskienė.

KONKURSO LAUREATAI  III-IV KLASIŲ MOKINIAI:

Agota Poškaitė – Radviliškio Vinco Kudirkos progimnazijos mokinė. Mokytoja Rasa Varkulevičienė.

Maja Pakutkaitė – Alytaus Šaltinių progimnazijos 4 b klasės mokinė. Mokytoja Rasa Baranauskė.

Kajus Dudaitis – Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos 3 klasės mokinys. Mokytoja Edita Dzvinelienė.

III-IV KLASIŲ MOKINIAI, KONKURSO NOMINACIJŲ LAIMĖTOJAI:

Gabrielius Gudaitis – Alytaus ,,Volungės“ progimnazijos  4 klasės mokinys. Už artistiškumą.   Mokytoja Raimonda Jurgaitytė.

Amelija Senkutė – Marijampolės ,,Šaltinio“ progimnazijos 3c klasės mokinė. Už išraiškingumą. Mokytoja Rasa Astašauskienė.

Inga Žukauskaitė – Seinų lietuvių ,, Žiburio“ mokyklos 3 klasės mokinė. Už lietuviško žodžio puoselėjimą. Mokytoja Irena Vaicekauskienė.

KONKURSO LAUREATAI I-II KLASIŲ MOKINIAI:

Emilija Vaišnoraitė – Alytaus „Volungės“ progimnazijos 2 klasės mokinė. Mokytoja Vilija Česnauskienė.

Saulė Žebrauskaitė – Kauno raj. Šlienavos pagrindinės mokyklos 2 klasės mokinė. Mokytoja Ilona Surgautienė.

Povilas Mickūnas – Vilniaus ,,Žiburio“ pradinės mokyklos 2b klasės mokinys. Mokytoja Laimutė Gavinavičiūtė.

I-II KLASIŲ MOKINIAI, KONKURSO NOMINACIJŲ LAIMĖTOJAI:

Jokūbas Juška – Raseinių Šaltinio progimnazijos 2c klasės mokinys.Už išraiškingumą. Mokytoja Liuba Vaigauskienė.

Patrikas Nevulis – Seinų lietuvių ,,Žiburio“ mokyklos 2 klasės mokinys. Už lietuviško žodžio puoselėjimą. Mokytoja Irena Balulienė.

Austėja Skrabulytė – Alytaus Senamiesčio pradinės mokyklos 2b klasės mokinė. Už artistiškumą. Mokytoja Jolita Šiupynaitė.

Džiaugiamės, kad mokiniai puoselėja lietuvišką žodį, skaito ir domisi Alytų garsinusio vaikų poeto A. Matučio kūryba.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Vilija Pigagienė.