MOKYKLOS NAUJIENOS
KURIAME ŠIANDIEN – KURIAME ATEIČIAI!

KURIAME ŠIANDIEN – KURIAME ATEIČIAI!

Pilietiškumo mėnuo „Kuriame šiandien – kuriame ateičiai“ Alytaus Šaltinių progimnazijoje tradiciškai vyksta nuo vasario 10 iki kovo 11 dienos. Tai simbolinis mėnuo, kurį jungia kiekvienam lietuviui svarbios šventės – Vasario 16-oji ir Kovo 11-oji. Šaltinių progimnazijoje visų klasių mokiniai su mokytojais iš anksto susiplanuoja mėnesio veiklas pagal atskiras sritis ir pomėgius.

Pradėdami mėnesį, progimnazijos langus pasipuošėme Lietuvos vėliavos spalvų ornamentais ir mėnesio atidarymo proga visą bendruomenę tradiciškai pakvietėme sugiedoti Lietuvos himną. Progimnazijos I aukšto erdvę papuošė 7b klasės mokinių kūrybinis darbas „Piešiu Lietuvą“.

Šie metai išskirtiniai, nes vis dar tebevyksta karas Ukrainoje. Tai visus labai neramina, skatina solidarizuotis su Ukrainos žmonėmis. Progimnazijoje buvo organizuota piešinių paroda „Laisvės ir taikos siekis: Ukraina – Lietuva“. Visą mėnesį ši paroda puošė progimnazijos erdves. Dalis mokinių piešinių iškeliavo į miesto parodą, vėliau jie bus siunčiami į Ukrainos miestą Kremenčiuką.

2023 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Dzūkijos (Dainavos) metais, todėl progimnazijoje etnokultūrinio ugdymo kryptis plėtojama dar intensyviau. Smagi Užgavėnių šventė, marga Kaziuko mugė – tradiciniai mūsų renginiai. Šiemet bendruomenę suvienijo išskirtinis renginys – akcija „Tranksveras“, kurio metu visi pradinių klasių mokiniai poromis su 5–8 klasių mokiniais sušoko smagų lietuvių liaudies šokį „Tranksveras“.

Kaip ir kasmet, aktyviai dalyvavome etnokultūriniame konkurse „Tramtatulis“. Mūsų progimnazijoje daug besidominčių savo krašto tradicine kultūra, mylinčių liaudies dainas, besigilinančių į savo šaknis, todėl net penki mokiniai pateko į regioninį „Tramtatulio“ etapą.

Progimnazijoje aktyviai veikiančios Jaunųjų šaulių organizacijos nariai dalyvavo išvykoje į Vilnių. Aplankė Valdovų rūmus ir paminėjo Vilniaus 700 metų jubiliejų bei Lietuvos valstybės atkūrimo 105-ąsias metines. Jaunieji šauliai taip pat organizavo šaudymo varžybas trečiųjų klasių mokiniams.

Pradinių klasių mokiniai noriai ir aktyviai įsijungė į pilietiškumo mėnesio veiklas. Mokinių darbai skirti Lietuvai puošė pradinių klasių korpuso erdves. Klasėse vyko viktorinos ,,Pažink Lietuvą“, raiškiojo skaitymo konkursai, dailiojo rašto pamokos. Mokiniai domėjosi savo gimtojo miesto istorija, žymiais Alytaus krašto žmonėmis, dalyvavo ekskursijose ir išvykose.

Antrokai rašė dailyraštį ,,Mano Lietuva‘‘ ir aktyviai dalyvavo viktorinoje ,,Lietuva‘‘.

Trečiokai pynė tautines juosteles ir apyrankes iš siūlų. Jomis puošėsi patys ir dovanojo savo artimiesiems. Mokiniai dalyvavo Alytaus A. Kunčino bibliotekos vaikų ir jaunimo skyriaus organizuotoje akcijoje ,,Dailyraščiu rašome laišką lietuvių kalbai“ Dzūkijos ir Dainavos krašto metams paminėti. Pasirinktas Onos Drobelienės tekstas ,,Pamačnykas vyturukas“ iš knygos ,,Molinukų sakmės“. Ketvirtokai klasėse surengė protmūšį ,,Apie Lietuvą‘‘.

Pailgintos dienos grupių mokinukai su savo auklėtojomis suorganizavo kūrybinių darbų paroda skaitykloje „Mano Lietuva“, kuri visą mėnesį džiugino skaityklos lankytojus.

Labai aktyviai į šio mėnesio veiklas įsijungė lietuvių kalbos mokytojos ir jų mokiniai. Trečias dalykinės pusės aukštas traukė akį gražiais piešiniais, skirtais pilietiškumo mėnesiui bei Dzūkijos metams. 5-8 klasių mokiniai dalyvavo „Gražiausio lietuviško žodžio“ ir dzūkiško teksto dailyraščio konkursuose. Mokinių darbai buvo eksponuojami ne tik progimnazijoje, bet ir Alytaus vaikų bei jaunimo bibliotekoje. Pamokų metu mokiniai skaitė dzūkiškus tekstus, gėrėjosi senųjų žodžių skambesiu, iliustravo įdomiausią dzūkišką žodį.

Šį mėnesį toliau tęsėsi projekto „Tvarumo link“ veikla. Progimnazijoje pradėjo veikti „Butikėlis“, kuriame mokiniai galėjo keistis jau nedėvimais, bet turinčiais savo istoriją drabužiais, taip prisidėdami prie tvaraus vartojimo ir gamtos saugojimo.

Visą mėnesį progimnazijoje vyko pilietiškumo pamokos. Pirmokai demonstravo brandą pamokėlėje „Lietuvėlę aš myliu ir širdelę jai skiriu“, kurios metu šoko, dainavo, deklamavo. 2–4 klasių mokiniai dalyvavo dviejose pilietiškumo pamokose, kurias skyrė valstybinių švenčių minėjimui ir Dzūkijos metams. Jie taip pat dainavo, šoko, deklamavo, porino dzūkiškai.

Kovo 10 dieną, artėjant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, 5–8 klasių mokiniai suorganizavo įspūdingą šventinį renginį, kuriame kūrybiškai ir išmaniai pristatė pasirinktą lietuvių liaudies šokį ar žaidimą. Šį renginį ir pilietiškumo pamokėles jaunesniųjų klasių mokiniams vedė progimnazijos mokinių tarybos nariai.

Pilietiškumo mėnuo baigėsi, tačiau pilietiškumas toliau ugdomas kasdienėje progimnazijos veikloje. Juk mūsų valstybės Nepriklausomybės atkūrimo minėjimas, valstybės pažangos ir pokyčių aplinkoje stebėjimas, įtakos pokyčiams darymas, nuomonės formavimas yra ir bus svarbūs jauno žmogaus gyvenime, padės jam suvokti save kaip savo šalies pilietį.

 

Milda Kochanskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, Audronė Burokienė, lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja, Inga Šalnienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė.

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.

Skip to content