-- Pasirinkite --
MOKYKLOS NAUJIENOS
Pamokos netradicinėse aplinkose

Pamokos netradicinėse aplinkose

Pamokos netradicinėse aplinkose  

Spalio 20 dieną Alytaus Šaltinių progimnazijos 1–4 klasių mokiniams pamokos vyko netradicinėse aplinkose. Šią dieną mokiniai vyko į įstaigas, įmones ir turėjo galimybę susipažinti su įvairiomis profesijomis, tyrinėti nematytas erdves, dalyvauti praktinėse veiklose. 

Netradicinių pamokų dieną nuo pat ankstyvo ryto šurmuliavo 1c ir 1a klasių mokiniai ir jų auklėtojos Rasa Baranauskė ir Alė Saukalienė. Mokinius  aplankė veterinarė Viktorija ir trys žavūs ,,Miško Klinikos” augintiniai. Kiek gerų emocijų patyrė pirmokai!  Jų laukė ne tik pažintis su veterinaro profesija, bet ir smagios grupinės užduotys, saldūs prizai ir galimybė patiems paklausyti šuns širdies plakimo, surasti ir perskaityti ženklinimo mikroschemą-čipą. 

1b ir 1d klasės mokiniai su auklėtojomis Daiva Muliuoliene ir Adrija Saulėniene lankėsi Alytaus miesto Jurgio Kunčino bibliotekoje. Mokiniai susipažino su bibliotekos erdvėmis, teikiamomis paslaugomis, sužinojo, kokių profesijų žmonės ten dirba. Pasirodo, biblioteka tai ne tik knygos! Įdomu buvo pamatyti patalpas, į kurias pašaliniams patekti draudžiama, mokinius taip pat sudomino  bibliotekoje įrengtas Jurgio Kunčino kambarys. Smagiausia buvo leisti laiką jaunimo erdvėje, kur mokiniai galėjo žaisti šaškėmis, stalo futbolą, „Uno“ bei išbandyti žaidimus, žaidžiamus užsidėjus 3D akinius. 

  2d klasės mokiniai su mokytoja Inga Šilaliene lankėsi Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Reagavimo skyriaus kinologijos centre. Čia mokiniai susipažino su kinologo profesija, belgų aviganiu Džauliu ir jo šeimininku Ryčiu. Pareigūnas papasakojo apie tai, kaip tarnybiniai šunys ieško pasiklydusių žmonių, seka nusikaltėlių pėdsakais, ieško narkotinių medžiagų ir sprogmenų. Labiausiai mokinius nustebino tai, kad šunims reikia net egzaminus laikyti. Antrokai buvo sužavėti Džaulio greitumu, stiprumu, ištikimybe savo šeimininkui.  

2c klasės mokiniai su mokytoja Vilija Pigagiene lankėsi Alytaus radijo stotyje FM99. Radijo stoties direktorius Liudas Ramanauskas papasakojo apie radijo atsiradimo istoriją, žurnalisto profesiją, atsakė į mokinių klausimus. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su radijo muziejaus eksponatais. Netikėta staidmena – dalyvavimas tiesioginiame eteryje. Laidų vedėja Eglė pakvietė sudalyvauti laidoje ,,Vaikų pasaulis – mūsų pasaulis“. Antrokėliai diskutavo apie tinginystę, o laidos pabaigoje perdavė linkėjimus savo tėveliams. Daugelis mokinių nusprendė gerai mokytis ir užaugę pasirinkti žurnalisto profesiją. 

Alytaus priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba 2a ir 2b klasėms mokiniams kartu su mokytojomis Asta Breidakiene ir Gražina Abeciūniene pravedė netradicinę pamoką savo įstaigoje. Čia mokiniai susipažino su ugniagesio profesija, pamatė jų darbo automobilius ir, žinoma, pabuvo juose. Vaikai noriai matavosi gaisrininkų amuniciją, susipažino su gaisrinės patalpomis, prisiminė saugų elgesį šaltuoju metų laiku. O kiek išgirdo įdomių ir pamokančių istorijų!  

3a ir 3b klasių mokiniai kartu su mokytomis Aldona Katiliene ir Aušra Laniauskiene lankėsi Alytaus profesinio rengimo centre, Statybų technologojų ir verslo skyriuje. Mokiniai susipažino su apdailininko (statybininko) profesija, apžiūrėjo praktinio mokymo dirbtuves. O daugiausia įspūdžių mokinams paliko praktinė – kūrybinė veikla, kurios metu mokiniai iš plytelių dėliojo įvairius ornamentus.  

 3c klasės mokiniai su mokytoja Virginija Kuncienė bei 4d klasės mokiniai su mokytoja Irena Raulinavičiene pasirinko pamokas praleisti  netradicinėje aplinkoje – Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Teisėsaugos ir teisėtvarkos muziejuje. Mokiniai susipažino su policininko profesija ir apžiūrėjo muziejaus eksponatus. Įdėmiai klausydamiesi policijos atstovės Lauros pasakojimo, mokiniai išgirdo ne tik saugomų eksponatų istoriją, bet ir  sužinojo apie policininko profesiją. Mokiniai galėjo pasimatuoti neperšaunamą liemenę ir pasėdėti ,,nusiraminimo” kėdėje.  

3d klasės mokiniai kartu su mokytoja Eurika Turčiniene šią dieną  lankėsi Bendrajame pagalbos centre (112), kuriame buvo supažindinti supažindin su skambučių centru, vykdančiu labai svarbią užduotį kiekvieno mūsų gyvenime. Šis centras padeda žmonėms gauti skubią pagalbą, kai iškyla grėsmė gyvybei, sveikatai, saugumui, aplinkai ar turtui ir iškviečia reikalingas pagalbos tarnybas: policiją, priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, greitąją medicininę pagalbą ar aplinkosaugą. Mokiniai  taip pat  turėjo galimybę susipažinti su čia įsikūrusia Valstybine priešgaisrine gelbėjimo tarnyba: apžiūrėjo gaisrinės automobilius ir įrangą, pasimatavo gaisrininko-gelbėtojo aprangą.    

4a kl. mokiniai su mokytoja Lena Šuminske ir mokyklos psichologe Aušra Siliūne nepabūgo žvarbaus ir drėgno oro ir mokėsi gamtos apsuptyje. Vyko į Metelių regioniniparką. Mokiniai turėjo unikalią galimybę Dusios ežere stebėti gulbes-giesmininkes bei kitus migruojančius paukščius. Tyrinėdami gamtą, žygiavo parko takučiais, analizavo įdomų gamtos pasaulį ir, kaip tikri turistai, vaišinosi gamtoje išsikeptais pietumis.  

 Pamokų netradicinėse aplinkose metu progimnazijoje lankėsi dar viena veterinarijos klinikos įkūrėja Justina, kuri 4b klasės mokinius (mokytoja Inga Šalnienė) supažindino su veterinaro profesija, papasakojo, kaip tinkamai prižiūrėti ir rūpintis savo gyvūnais. Mokiniai į klasę atsivedė ir savo augintinius. Gydytoja kartu su vaikais patikrino augintinių ausytes, kailį ir paklausė, kaip plaka jų širdelės. Visi kartu apžiūrėjo mobiliąją veterinarijos greitąją.  

Spalio 20 dieną 4c klasės mokiniai su mokytoja Kristina Kivariene  vyko į įmonę ,,Dzūkijos vandenys. Įmonės darbuotojai mokiniams papasakojo, kaip atsirado gėlo vandens išgavimo sistema. Supažindino, kokia buvo senovėje kanalizacija. Su vaikais aptarė, kaip apsaugoti geriamą vandenį. Ekskursijos pabaigoje mokiniai apsilankė įmonės dispečerinėje tarnyboje. 

Karjeros specialistė 

Virginija Kamandulė 

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.

Skip to content