-- Pasirinkite --
MOKYKLOS NAUJIENOS
Ugdymo karjerai diena Šaltinių progimnazijoje

Ugdymo karjerai diena Šaltinių progimnazijoje

Spalio 27 –ąją vyko 5-8 klasių karjeros diena. Tądien organizuotos patyriminiu ugdymu grįstos veiklos, skirtos iš arčiau susipažinti su įvairiomis profesijomis. Mokiniai vyko į įmones ir įstaigas, dalyvavo įvairiose edukacijose, kuriose ugdėsi tam tikrai profesijai reikalingus įgūdžius, plėtė akiratį ne tik Alytaus mieste, bet ir Vilniuje, Kaune.

Ankstyvą spalio 27 dienos rytą 5a ir 5c klasės mokiniai su mokytojais Gintare Valukoniene, Mindaugu Leskevičiumi ir socialine pedagoge Dovile Sušinskiene išsiruošė išvykai į Trakus. Pakeliui į Trakus aplankė Aukštadvario regioninio parko lankytojų centrą, kur maloni darbuotoja papasakojo įdomių dalykų apie miestelį, regioninį parką, lankytinas vietas. Trumpam stabtelėję prie Navos ežero pasigrožėjo rudens peizažu ir išvyko į Trakus. Čia mokiniai pasidalinę į dvi grupes dalyvavo karaimiškų kibinų kepimo ir baltiškų papuošalų gamybos edukaciniuose užsiėmimuose. Po užsiėmimų įvyko gaminių mainai – pabuvę amatininkais ir maisto gamintojais mokiniai virto verslininkais – prekybinkais. ,,Kepėjai” mainė kibinus į ,,juvelyrų” nukaldintus papuošalus, o šie į savo papuošalus į kibinus. Dienos veiklas vainikavo lobio paieškos Trakų pilyje. Po įdomaus gido pasakojimo apie Trakų pilį, miesto istoriją ir kunigaikščių laikus mokiniams reikėjo, vadovaujantis išgirsta informacija ir pagal pateiktas užuominas, surasti paslėptą lobį.

5b klasės mokiniai su mokytoja Rasa Kižiene vyko į Alytaus miesto teatrą ir susipažino su aktoriumi Tomu Kunčinu ir aktoriaus profesija. Čia mokiniai išbandė žodžio ir judesio improvizacijas, kurios buvo ir smagios ir kartu ne tokios lengvai lengvos. Pasirodo, aktoriaus profesija – tai daug pastangų reikalaujantis darbas, apimantis puikius gestų, mimikos ir kalbos įgūdžius.

5d klasės mokiniai su mokytoja Vilma Gudebskiene lankėsi Alytaus priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Čia mokiniai susipažino ne tik su ugniagesio profesija, tačiau pamatė jų darbo vietą, priemones, drabužius. Ugniagesiai noriai dalijosi žiniomis apie savo darbą, o mokiniams, žinoma, labiausiai patiko apžiūrėti jų automobilius, matuotis ugniagesių amuniciją. Šios profesijos atstovai draugiškai priminė apie saugų elgesį šaltuoju metų laiku ir palinkėjo visiems elgtis atsargiai.

6a klasės mokiniai su mokytojomis Jurgita Valaitiene ir Kristina Grižiene lankėsi Alytaus STEAM atviros prieigos centre, Alytaus kolegijoje. Mokiniai, pasiskirstę į grupes, dalyavo dvejose edukacijose. Maisto technologijų, kulinarinio meno ir sveikatingumo laboratorijoje mokiniai atliko praktinį tiriamąjį darbą – „Šokolado architektai“. Mokiniai susipažino su šokolado gamyba, gamino saldainius, juos dekoravo ir degustavo. Robotikos ir IT laboratorijoje atliko praktinį darbą ,,CHEERBOT – smalsus žmogeliukas su micro:bit“. Šeštokai kirpo, klijavo ir gamino robotą muzikantą – „dėžinuką“. Kūrė garso ir judesio valdymo programas, stengėsi sujungti į vieną veikiančią sistemą bei „išjudinti“ linskmąjį robotuką. Mokiniai pastebėjo, kad pamokos kitaip neprailgo. Buvo smagu kūrybiškai ir saldžiai mokytis bei bendradarbiauti.

6b klasės mokiniai su mokytojomis Irina Zaikova ir Ana Varpukevičienė lankėsi UAB ,,Dzūkijos vandenys”. Pamatė jiems priklausančius valymo įrenginius. Susipažino su vandens valymo įrenginių veikla, sužinojo, kokie eukariotiniai mikroorganizmai aptinkami Lietuvos nuotekų valyklose. Mokiniai aktyviai dalyvavo įmonės atstovo pristatyme, domėjosi, kokių profesijų žmonės čia dirba, ko reikia mokytis, kad būtum vienos ar kitos profesijos darbuotoju.

6c klasės mokiniai su mokytojomis Dženeta Jakutiene ir Audrone Burokiene lankėsi Alytaus J. Kunčino bibliotekoje ir dalyvavo edukacijoje ,,Karjeros diena”. Šeštokai aplankė visas bibliotekos erdves, susitiko su ten dirbančiais žmonėmis, kurie mielai papasakojo apie savo darbo patirtį ir veiklą. Vaikai sužinojo, kokių asmeninių savybių turintys žmonės dirba bibliotekoje, kur galima įgyti profesinių žinių. Didžiausią įspūdį vaikams paliko J. Kunčino kambarys, kuriame eksponuojami keli jo naudoti baldai, mylimi daiktai bei ,,įkvėpimo” siena. Keli mokiniai pažadėjo dar ne kartą apsilankyti bibliotekoje ir tapti nuolatiniais knygų skaitytojais.

6d klasės mokiniai Ugdymo karjerai dieną isimins ilgai. Jie keliavo į Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Reagavimo skyriaus kinologijos padalinį, kur susipažino su kinologo profesija. Nemažai kelio vaikai žingsniavo mišku, įkvėpė ne vieną tyro oro gurkšnį, gėrėjosi rudens grožybėmis. Visiems buvo labai smalsu ir įdomu susipažinti su kinologo profesijos ypatumais. Sužinojo, jog lengviausiai galima dresiruoti vokiečių ir belgų aviganius, nes šie šunys yra itin ištvermingi, geba atlikti tam tam užduotis ir tampa puikiais kinolologų pagalbininkais. Visus labiausiai nudžiugino pažintis su policijos šunimi Hiro. Protingo vokiečių aviganio atliekamos komandos abejingų nepaliko. Kinologo profesija ne vieną sudomino. Šis darbas pasirodė įdomus ir nenuobodus.

7a klasės mokiniai su mokytoju Sigitu Baltulioniu lankėsi bendrovės ,,Rivona” gamybos padalinyje – Alytaus pieninė. Mokiniai sužinojo, kaip čia gaminami įvairūs pieno produktai: pienas, sviestas, grietinė, jogurtai, varškės ir fermentiniai sūriai bei ledai. Pamatė įvairių pakuočių ir taros gamybos bei gaminių pakavimo procesus, taip pat sužinojo, kokių specialybių žmonės dirba.

7b klasės mokiniai su mokytoja Loreta Naujaliene lankėsi Lietuvos aviacijos muziejuje Kaune. Ten susipažino su piloto profesija, dalyvavo edukacijoje „Kodėl skrenda lėktuvas?“ ir išbandė skrydžio simuliatorių. Mokiniai buvo smalsūs ir aktyvūs, pateikė daug klausimų muziejaus darbuotojams. Visiems paliko įspūdį didžiuliai eksponatai, o ypač smagu buvo pabandyti pilotuoti.

7c klasės mokiniai su mokytojomis Jurgita Vaitkevičiene ir Regina Gimbutiene vyko į Alytaus miesto teatrą ir dalyvavo edukacijoje ,,Scenos kalbos treniruotė”. Mokiniai sužinojo, kuo kalbėjimas scenoje skiriasi nuo kasdienio kalbėjimo, kaip aktoriai lavina artikuliaciją, kvėpavimą, išmoksta valdyti intonaciją, kas yra balso jėga. Praktiniame užsiėmime su Alytaus miesto teatro aktoriumi Eugenijumi Rakausku susipažino su kalbos ir balso ypatumais, išbandė greitakalbių, dikcijos ir kvėpavimo pratimus, pažino kūrybinį procesą, kaip aktorius ruošiasi vaidmeniui.

7d klasės mokiniai šią dieną nusprendė praleisti Kaune. Su mokytoja Angele Grigoniene lankėsi didžiausiame lietuviškame zoologijos muziejuje – Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje, kuriame pamatė ne tik daugybė gyvūnų eksponatų, bet ir susipažino su gido profesija. Po jos mokiniai vyko į Virtualios realybės areną, kurioje žaidė komandinius žaidimus.

8a klasės mokiniai su mokytojais Vitu Zabita ir Genovaite Gecevičienė vyko į Vilnių. Čia mokiniai turėjo galimybę iš arčiau pamatyti meno pasaulį, nes aplankė Mo muziejų ir dalyvavo daugelio prieštaringai vertinamoje edukacijoje: ,,Ar grafiti – menas, ar keverzonė”. Vilniuje taip pat mokiniai išbandė ,,Hangar” pabėgimo kambarius, kuriuose kiekvienas mokinys turi galimybę išbandyti savo kritinį ir loginį mąstymą, atrasti savo vaidmenį komandoje.

8b klasės mokiniai su mokytomis Daina Gumenienė ir Inga Mackevičiūtė lankėsi STEAM centre Alytaus kolegijoje. Vieni dalyvavo užsiėmime „Dirbtinis inkstas“, kuriame susipažino su dirbtinio inksto aparato veikimo principu ir sužinojo kokiu būdu iš kraujo valomi organizme susidarantys medžiagų apykaitos produktai, kiti dalyvavo veikloje „Vaivorykštė delne: šviesos spalvų sandaros analizė ir praktinis taikymas“, kurioje sužinojo kaip galima paaiškinti įvairius optinius reiškinius žinant pagrindines šviesos savybes. Pagilinę savo teorines žinias ir įgiję naujų, mokiniai jas įtvirtino atlikdami praktinius bandymus.

8c klasės mokiniai su mokytojomis Laura ir Vaida šią dieną lankėsi Vilniuje ir nusprendė iš arčiau susipažinti su maisto gamybos amatu – dalyvavo edukacijoje ,,Vilniaus meduoliai”. Pirmiausiai mokiniai buvo supažindinti su meduolių atsiradimo istorija. Jie išgirdo, kaip į Vilnių atkeliavo meduoliai, kaip tradiciškai jie kepami ir puošiami. Šios gilios meduolių kepimo tradicijos išliko iki šių laikų, juos galima tradiciškai pamatyti ir paskanauti mugėse. Galiausiai mokiniai taip pat savo rankomis gamino ir puošė meduolius, o paskui skanavo juos užsigerdami arbata. Juk rankų darbo maistas visais laikais buvo, yra ir bus vertinamas.

8d klasės mokiniai, lydimi mokytojų Aurelijos Tamulionės ir Danguolės Zdanavičienės lankėsi Alytaus pataisos namuose. Edukacijos metu mokiniai buvo supažindinti su policijos pareigūnų veikla bei karjeros galimybėmis renkantis šią profesiją. Vėliau gyvai stebėjo pagrindinius savigynos pratimus, aplankė ten esantį muziejų, kuriame eksponuojami ne tik nuteistųjų pagaminti dirbiniai, bet ir draudžiami daiktai bei įrankiai. Mokiniai įsitikino, kad policijos pareigūno profesija yra labai atsakinga.

Karjeros specialistė

Virginija Kamandulė

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.

Skip to content