-- Pasirinkite --
MOKYKLOS NAUJIENOS
Džiaugiamės progimnazijos mokinių ir jų mokytojų pasiekimais

Džiaugiamės progimnazijos mokinių ir jų mokytojų pasiekimais

Per pirmuosius keturis mokslo metų mėnesius progimnazijoje įvyko daug smagių renginių, edukacijų bei išvykų, bet labiausia, žinoma, džiaugiamės savo laimėjimais.

Lapkričio 12 d. Kauno ŽALGIRIO arenoje vyko 18-as Skinijos konkursas ,,Nusipiešk svajonių kojinytes 2023″. Mūsų progimnazijos jaunieji dizaineriai užėmė I vietą už aktyvų komandinį dalyvavimą, mokiniai nupiešė 708 piešinius. Progimnazija gavo 300 eurų prizą!!!

Daugelis mokinių gavo papildomus prizus.

Diplomais už taikomojo dizaino išmanymą buvo apdovanoti šie mokiniai: Gustė 8a, Leonardas 4a, Kamilė 4d, Sandra 5c.

Dėkojame konkurso organizatorei ir iniciatorei pradinių klasių mokytojai Kristinai Kivarienei, visoms pradinių mokytojoms, kurios prisidėjo prie konkurso populiarinimo ir ragino aktyviai dalyvauti mokinius bei jų tėvelius. Labai dėkojame pailgintos dienos grupių auklėtojoms Simonai, Vijolei, Kristinai, Neringai, Vilijai, Nijolei ir Irenai!

8b klasės mokinė Milana dalyvavo regioniniame rankdarbių konkurse – parodoje „Auksinė adatėlė 2023“, kurį organizavo Alytaus Dzūkijos mokykla. Konkursas – paroda skirtas stiprinti Dzūkijos krašto tradicijas, aktualizuoti jų išsaugojimą, pasidžiaugti stipria šio krašto žmonių etnoregionine savimone. Už pateiktą parodai darbą mokinė gavo padėką ,,Už temos supratimą ir atskleidimą”, taip pat Svetlanos Žadeikienės knygą ,,Paukštukai ir būžukai” bei visą krepšelį Lietuvos Respublikos Seimo atminimo dovanėlių, o Milanos darbu susižavėję keramikos dirbtuvių „Molio minklės“ meistrai padovanojo jai savo rankų darbo gaminių. Šaunuolė Milana ir jos technologijų mokytoja Daina Gumenienė.

Progimnazijos jaunosios bendrovės ,,Sutyla” 8a kl. ir ,,Gamtos stebuklai” 7d kl. komandos dalyvavo verslo idėjų konkurse. Pagrindinis konkurso tikslas – sudaryti sąlygas ,,accelerator_x” programos dalyviams susipažinti su verslo idėjų generavimo metodika, pristatyti verslo idėjas, gauti grįžtamąjį ryšį.

Po kurio laiko progimnazija gavo kvietimą iš Lietuvos Junior Achievement į mokomųjų mokinių bendrovių kalėdinę mugę eXpo 2023, nes jaunoji bendrovė ,,Gamtos stebuklai” buvo atrinkta dalyvauti šioje mugėje. Pagrindiniai atrankos kriterijai – idėjos naujoviškumas, kūrybiškumas, technologinis sprendimas. Bendrovės nariai Dovydas, Karilė, Viltė iš 7d klasės energingai gamino, pakavo savo gaminius, ruošė stendus bei trumpus pristatymus apie savo prekes komisijos nariams. Gruodžio 8 d. bendrovės ,,Gamtos stebuklai” nariai Dovydas, Karilė ir Viltė ir 7d klasės kartu su lydinčiais kitų bendrovių nariais, turinčiais svečių teises, Orestu, Kęstučiu iš 8b ir Ieva, Jore iš 8a klasių, lydimi progimnazijos direktorės Evelinos Žukauskienės, dalyvavo įspūdingoje kalėdinėje mugėje, į kurią iš visos Lietuvos susirinko 130 bendrovių. Mūsų jaunieji verslininkai įgijo daug pardavimo, bendravimo su komisijos nariais ir pirkėjais patirties, susirado naujų draugų.

Dėkojame visiems dalyviams, direktorei ir geografijos mokytojai Danguolei Zdanavičienei už didelį darbą ir linkime sėkmės!

Visada džiaugiamės ir didžiuojamės progimnazijos dainininkų pasirodymais. Dainavimo studijos „Vokalis“ dainininkės su savo vadove, muzikos mokytoja Vaida Jarusevičiene dalyvavo Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijoje organizuotame festivalyje „Tėvynės gint išėjo broliai“.

Gruodžio mėnesį nuskambėjusiame ️XVII Alytaus miesto vaikų ir jaunimo vokalistų festivalyje „Dzūkijos žvaigždutės“ dalyvavo mūsų progimnazijos 8a klasės mokinė Ieva. Ji atliko Mildos Andrijauskaitės dainą ,,Dalija”. Ievos balsas ir dainos atlikimas pavergė ne vieno klausytojo

širdį! Džiaugiamės ir didžiuojamės Ievute ir jos mokytoja Vaida Jarusevičiene! Ypatinga padėka festivalio organizatorei Raimondai Remeikienei!

Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkursas „Dainų dainelė“ – tai vienas unikaliausių, daugiausiai dalyvių pritraukiančių, ilgametes tradicijas turinčių šalies muzikinių renginių, kuris į profesionalaus muziko kelią atvedė ne vieną šiandien žinomą Lietuvos dainininką. Nuo 1974 metų rengiamas konkursas ateinančiais – 2024-aisiais – minės 50 metų jubiliejų.

Gruodžio 13-ąją pirmajame konkurso atrankos etape dalyvavo mūsų progimnazijos mokinės Ieva, Elzė, Agnė, Melisa ir Austėja. Merginas konkursui ruošė muzikos mokytoja metodininkė Vaida Jarusevičienė. Suskaičiavus komisijos balsus merginos pelnė kelialapį į antrąjį konkurso turą.

Sveikiname Ievą, Elzę, Agnę, Melisą ir Austėją!!! Nuoširdžiai dėkojame JC gitaros mokytojui Arūnui Ščetilnikovui už puikų pritarimą gitara!!! Didžiausia padėka muzikos mokytojai Vaidai Jarusevičienei!

Progimnazijos bendruomenė džiaugiasi ir didžiuojasi savo mokytojomis Asta Labutiene ir Ina Grigūnaite-Srabuliene, kurios puoselėja dzūkų tarmę, raiškų autentišką žodį ir mielai perduoda tai savo mokiniams!

Gruodžio mėnesį, tradiciškai, mokytojos su savo mokiniais dalyvavo Alytaus regiono švietimo įstaigų advento ir Kalėdų tautosakos festivalyje – konkurse ,,Leliumoj”. Džiaugėsi, kad turi mokinių, kalbančių dzūkų tarme, gebančių perteikti dzūkiško pasakojimo manierą, tarmės melodingumą.

Ačiū penktokams Majai ir Dovydui, septintokams Perlai, Danielei ir Gabrieliui, už senelių ir prosenelių tarmės puoselėjimą ir įtaigų pateikimą žiūrovams. Maja – II-osios, o Gabrielius III- osios vietų tarp 5-8 klasių mokinių laimėtojai! Dovydas, Perla ir Danielė apdovanoti festivalio padėkomis! Puikūs pasirodymai, mieli mokiniai! Nepaprastai puikus ir išskirtinis darbas, mielos mokytojos!

Džiaugiamės lietuvių kalbos mokytojos Inos Grigūnaitės-Skrabulienės ir jos mokinių– 8b klasės mokinės Emilijos ir 7d klasės mokinės Rugilės sėkme!

8b klasės mokinė Emilija dalyvavo respublikiniame moksleivių kūrybos konkurse ,,Gimtinės delne“. Šis konkursas buvo skirtas Anzelmo Matučio 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Geriausi jaunųjų kūrėjų eilėraščiai buvo išspausdinti knygoje ,,Gimtinės delne“. Labai džiaugiamės, kad Emilijos eilėraštis taip pat puikuojasi šioje knygelėje. Vieną knygelę gavome dovanų ir mokyklos bibliotekai.

7d klasės mokinė Rugilė dalyvavo Vilniaus etninės kultūros centro paskelbtame respublikiniame konkurse „Kūrybinė pasakos galia”. Rugilė sukūrė pasaką ,,Karalienės ir princesės vizitas į ateitį“ ir buvo apdovanota diplomu.

Visada džiaugiamės progimnazijos sportiniais pasiekimais.

Lapkričio 29 – gruodžio 7 dienomis Mokyklų žaidynių Alytaus bendrojo ugdymo mokyklų ,,Mažojo futbolo 5×5″ varžybose progimnazijos mergaičių ir berniukų komandos iškovojo dvi II-as vietas! Mergaičių komandos sudėtis: Gytė 7d, Gabija 7b, Evelina 7b, Ieva 6b, Aistė 6c, Kornelija 8b, Goda 7c, Milda 7c, Melita 7c, Viltė 7d.

Berniukų komandos sudėtis: Aidas 6a, Majus 6b, Danielius 6a, Matas 6a, Gustas 6a, Laurynas 5c, Matas 5b, Tumas 4a, Lukas 5a.

Sveikiname mokinius ir jų fizinio ugdymo mokytoją Sigitą Baltulionį!

 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Milda Kochanskienė

Naujienų prenumerata

Sužinokite mokyklos naujienas pirmi.

Skip to content